چگونه تمامی آدرس های یک دامنه را به آدرس معادل در دامنه دیگر منتقل کنیم؟

موضوع: آموزش های کاربردی مهر 18, 1396 ۳ دیدگاه

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشه که خدماتی رو در بستر یک وبسایت ارائه میدید و برای اون وبسایت دو دامنه دارید! ممکنه بعدا دامنه جدیدی رو باز سفارش بدید برای اون سایت و می خواید مطالب وبسایت شما از دامنه های مختلفتون قابل دسترس باشه .

خوب یه راه اینه که همه ی دامنه ها رو پارک کنید روی هاستتون تا هر صفحه با چندین دامنه ی مختلف باز بشه . به طور مثال آدرس های domain1.com/about و domain2.com/about هر دو دقیقا ۱ صفحه رو باز می کنند و نشون میدن !

شاد در وهله ی اول بگید چقدر خوبه که هر صفحه از سایتمون با چند دامنه قابل دسترس باشه ! ولی انجام این کار مشکلاتی رو بوجود میاره .

موتورهای جستجو این رو نمی پسندند که یک محتوای یکسان از طریق چند URL در دسترس باشه و این کار بعضا باعث تاثیر منفی در سئوی سایت شما میشه . ضمن اینکه کاربرا رو هم می تونی گیج کنه ! شاید کاربر متوجه نشه که هر دو دامنه مال شماست و فکر کنه یه سایت جدا رو داره میبینه و در نهایت یکپارچگی سایت شما کاسته میشه .

بهتره به جای این کار تمامی دامنه های فرعی رو به دامنه های اصلیتون منتقل (Redirect) کنید . این کار باعث میشه که کاربر همیشه دامنه ی اصلی شما رو ببینه و موتورهای جستجو هم همینطور !

امروز فقط خواستم یه کد ساده و کاربردی در اختیار شما قرار بدم که باعث میشه تمامی آدرس های معادل از یک دامنه به دامنه ی دیگه منتقل بشه .

بزارید یه مثال بهتر بزنم . مثلا ما دامنه های dlgalaxy.com و dlgalaxy.ir رو در اختیار داریم . می خوایم کاری کنیم که تمامی آدرس های معتبر روی دامنه ی اصلی (dlgalaxy.com) در دامنه ی فرعی (dlgalaxy.ir) هم معتبر باشه و به دامنه ی اصلی منتقل بشن .  مثلا این آدرس ها باید از ۷Learn.ir به ۷Learn.com منتقل بشن :

http://dlgalaxy.ir ==> http://dlgalaxy.com http://dlgalaxy.ir/ads ==> http://dlgalaxy.com/ads http://dlgalaxy.ir/page/12 ==> http://dlgalaxy.com/page/12

چاره ی کار خیلی سادست !

کافیه در فایل htaccess مربوط به هاست دامنه های فرعی این سه خط کد رو قرار بدید :

Options +FollowSymLinks
RewriteEngine on
RewriteRule (.*) http://dlgalaxy.com/$1 [R=301,L]

این کار باعث میشه هر آدرسی که در دامنه فرعی وارد بشه به آدرس معادلش در دامنه اصلی منتقل بشه !

می تونید همین الان به آدرس همین پست در دامنه ۷Learn.ir برید و مشاهده کنید که به سرعت به آدرس معادلش در ۷Learn.com منتقل خواهید شد ! بدون اینکه هیچ کد و فایلی در هاست dlgalaxy.ir داشته باشیم و فقط با یه فایل ساده ی htaccess !

برچسب:

3 نظر