۵ نکته سود آور برای بهبود سئو پرستاشاپ

موضوع: آموزش تیر 19, 1396 بدون دیدگاه

مشتریان با کشف فروشگاه های آنلاین، سود آوری آنها را افزایش خواهند داد . به همین دلیل به منظور بهبود سئو و بهینه سازی موتور جستجو استفاده از استراتژی های مختلف در موفقیت فروشگاه شما حیاتی خواهد بود . در این مقاله به نکاتی که  به  بهبود سئو فروشگاه های آنلاین  پرستا شاپ کمک میکند اشاره خواهد شد.

۱٫ استفاده از عنوان و توضیحات متای منحصر به فرد

اطمینان حاصل کنید که عنوان ها به دقت، توصیف کننده محصولات شما باشند و توضیحات متا آنچه را که در صفحه شما وجود دارد به خوبی شرح دهند. به مثال زیر دقت کنید:

عنوان: “فنجان قهوه” (طول بهینه برای موتورهای جستجو کمتر از ۷۰ کاراکتر می باشد)

توضیحات متا: “بهترین و ارزان ترین فنجان قهوه و چای …” (طول بهینه برای موتورهای جستجو در حدود ۱۵۵ کاراکتر است)

۲٫ استفاده از یک دامنه

قطعا شما تنها یک دامنه برای فروشگاه اینترنتی خود دارید اما باید تصمیم بگیرید که سایت تان به صورت http://www.myonlinestore.com باشد یا http://myonlinestore.com.

مهم است که فقط یک url خاص انتخاب کنید چراکه موتورهای جستجو هر url را به عنوان یک سایت جداگانه در نظر گرفته و مطالب تکراری پیدا میکنند. در نتیجه این امر بر رتبه بندی فروشگاه پرستا شاپ  شما در موتورهای جستجو تاثیر منفی خواهد داشت .

۳٫ اجتناب از محتوا و URL های تکراری

هیچ چیز بیشتر از تکرار و فراوانی توصیفات باعث دور شدن موتورهای جستجو نخواهد شد. به همین دلیل هرگز نباید از توصیف یک محصول برای محصولات دیگر استفاده کرد.

همیشه باید از URL های منحصر به فرد برای هر محصول استفاده کنید. همچنین باید مطمئن شوید که از کلمات کلیدی مرتبط در صفحه محصولات خود استفاده کرده اید .

۴٫ استفاده از کلمات کلیدی در URL ها

برای بهبود سئو، سعی کنید از URL هایی که مانند معادلات ریاضی هستند استفاده نکنید . URL های شما باید شامل کلمات کلیدی محصول باشند. به عنوان مثال از URL زیر برای محصولات خود استفاده کنید:

http://myonlinestore.com/dresses/lilac-summer-dress.html

۵٫ثبت نقشه سایت در گوگل

نقشه سایت به عنوان هسته اصلی ساختار صفحه در نظر گرفته می شود و یک SEO موفق بدون داشتن نقشه سایت غیر ممکن خواهد بود. نقشه سایت به موتورهای جستجو کمک میکند که به سرعت محتوای صفحه ی شما را شناسایی کنند. ابزار Google sitemap ممکن است برای تولید یک نقشه سایت برای فروشگاه شما مفید باشد.